Cnc Router da Şase Nasıl Olmalıdır?

Cnc Router da Şase Nasıl Olmalıdır?
Her türlü malzeme işlenmesi düşünülerek tasarlanmış özel şase, çelik kaynaklı konstrüksiyon olarak imal edilmiş, tüm gerilimleri alınarak tezgahın çalışma hayatı boyunca ölçüsel kararlılığı garanti altına alınmıştır. Çelik, alüminyum, granit, mermer ,bazalt , doğaltaş ve model malzemeleri işlenebilecek şekilde tasarlanmıştır. Sonlu Eleman Analizleri yapılarak, köprünün her türlü kesme kuvvetine karşı 0.05mm esnemenin altında kalması sağlanmıştır.

Isıl işlemdeki(gerilim giderme) amaç ; talaşlı işlem,soğuk şekillendirme ve kaynak gibi ön imalat sırasında meydana gelen iç kalıcı gerilimleri gidermektir.Eğer bu işlemler yapılmazsa daha sonraki işlemler kabul edilemeyecek çarpılmalara neden olabilir yada gerilim, korozyon çarpılmaları söz konusu olur.Sertlik, süneklik, dayanıklılık ve parlaklık gibi özellikleri kazandırmak ve çelikteki gerilimleri azaltmak, metali daha önceden tespit edilmiş bir sıcaklığa getirdikten sonra hızlı, orta hızda veya yavaşça soğutmakla mümkün olur.
Malzemelere yüksek dayanım, yüksek akma sınırı, yüksek süneklik ve plastiklik kazandıran bir işlemdir. Yani malzemeyi birçok açıdan geliştirir. Bu işlem önce sertleştirme daha sonra yapıdaki gerilimleri almak ve tokluğu arttırmak için belirli bir sıcaklıkta bekletme ile yapılır.

Ayrıca imalatını yaptığımız şasemiz ; gerilim giderme sonrası cnc ile işlenmektedir.
Tüm bunlar cnc router makinemizin rijit,mukavemetli , hassas ve hatasız çalışmasını sağlamaktadır.

Paylaş